Zgrzewarka blacharska ZB-2

Oferowane urządzenia typu ZB należą do grupy urządzeń specjalistycznych. Przeznaczone są głównie dla zakładów blacharsko lakierniczych podczas wykonywania naprawy karoserii samochodowych. Charakteryzują się zwartą konstrukcją, transformatorem z uzwojeniem miedzianym (niedostępnym w urządzeniach importowanych), estetycznym wyglądem, umiarkowaną ceną, a praca przy ich udziale jest efektywna i czysta. Umożliwiają one prostowanie karoserii z jednostronnym dostępem, oraz usuwanie nadmiaru blachy. Zgrzewarka blacharska wyposażona w kleszcze do zgrzewania karoserii.

Zgrzewarka blacharska ZB-2

Zestawy typu ZB składają się ze sterownika, będącego zarazem wydajnym źródłem prądu, „młotka udarowego” oraz uchwytu z elektrodą węglową. Zgrzewarka ZB-2 posiada ponadto dwa komplety przewodów elastycznych przyłączanych do gniazd: jedne spawalnicze z uchwytem do przygrzewania podkładek i „bańkowania”, drugie ze zgrzewadłem ręcznym o regulowanym rozstawie elektrod (transformator umieszczony jest w sterowniku). Czynności związane z wykorzystaniem przyrządu są bardzo proste. Polegają one na przygrzaniu do oczyszczonej z farby i rdzy fragmentu karoserii zaczepu (np.: podkładki Ø8-Ø10) oraz zaczepieniu haka „młotka udarowego”. Wyciągnięcie wgiętej blachy odbywa się poprzez wybijanie „młotkiem udarowym”. Punkt zaczepienia wyciąganej blachy można dowolnie i z łatwością przemieszczać, urywając i przygrzewając w nowym miejscu. Niewątpliwą zaletą tej metody jest brak nawierconych otworów, bądź przegrzania na dużej powierzchni blachy palnikiem oraz konieczność szlifowania pozostałego po spawaniu spoiwa jak to ma miejsce przy tradycyjnym przyspawywaniu zaczepów. Ponadto wygodną w stosowaniu jest metoda „bańkowania”  czyli nagrzewanie powierzchni blachy elektrodą węglową zamocowaną w  specjalnym uchwycie poprzez pocieranie blachy ruchami spiralnymi  od zewnętrznej w kierunku środka punktu „bańkowania” i studzenia wodą.

Metody te  w dużym stopniu skracają czas wykonywanej naprawy.

 

Podstawowe dane techniczne

Parametry Jedn ZB-1 ZB-2
Napięcie zasilania V 230 400
Max prąd poboru A 20 25
Napięcie wyjściowe V ~ 3 – 5 ~ 3 – 6
Maksymalny prąd zgrzewania kA 1,4 2,5
Ilość zakresu regulacji 3 3
Wymagane zabezpieczenie sieci* A C25A (D20A) C32A(D25A)
Wymiary   wys/szer/głęb mm 250/360/250 250/360/250
Masa kg 22 35
Młotek udarowy szt 1 1
Elektroda węglowa szt 1 1
Zgrzewadło kleszczowe 1

Transformator z uzwojeniem miedzianym zabezpieczony termicznie.

Gwarancja 2 lata

* można użyć mniejszego zabezpieczenia, ale należy się liczyć z możliwością sporadycznego wyłączania sieci (na urządzeniu są zamontowane mniejsze zabezpieczenia automatyczne)

Zamówienia przyjmujemy telefonicznie pod nr  502-624-089 płatność przy odbiorze lub przedpłata.

Shopping Cart